Slow Food i Sverige

Slow Food Scania
Bengt Danebring
slowfood@telia.com
www.slowfoodscania.com

Slow Food nordöstra Skåne
Paul Seugling
Tel. 0046 (0)44 961 20
Mob. 0046 (0)703 26 51 88
paul.seugling@goinge.net
http://slowfoodiskanenordost.se/

Slow Food Värend
Christina Gutiérrez Malmbom
Tel +46 (0)10 486 36 92 (arb)
Mob. +46 (0)761 85 91 69 (priv)
Mob. +46 (0)703 76 00 63 (arb)*
christina.gutierrez@netatonce.net

Slow Food Matfästet Falkenberg
Liselotte Abel
Tel. +46 (0)346 204 43
Mob.+46 (0)73 708 00 29
info@sorbynaturhalsogard.se
Facebook

Slow Food West – Göteborg
Anne Ljungdahl
Tel. +46 702660547
anne@ljungdahl.nu
www.slowfoodwest.se

Slow Food Tjust
Åke Zetterberg, ordf.
Mob. +46 (0)705 98 16 40
ake.zetterberg@swederesources.se
www.slowfood-tjust.se

Slow Food Stockholm
Norbert Andersson
Mob. +46 (0)708 13 78 05
norbert.andersson@talentum.se
www.slowfoodstockholm.se

Slow Food Skärgården
Stockholm-Åland-Åboland
Gun Tjulander
Tel. +46 (0)8 571 520 61
gun_tjulander@hotmail.com

Slow Food Västerås
Ordf. Inga-Lena Eriksson
inga-lena.eriksson@fernaherrgard.se
www.slowfoodvasteras.se

Slow Food Uppsala
Annika Wesslén, ordf.
Tel. +46 (0)18 30 30 78
Mobil. +46 (0)708 11 65 28
annika@wesslen.se
Facebook

Slow Food Gästrikland
Anita Hörnstein
Tel. +46 (0)26-12 22 17
Mob. +46 (0)702 25 26 45
anita.hornstein@gmail.com
www.slowfoodgastrikland.se

Slow Food Sápmi
Ol-Johán Sikku, ordf.
Mob. +46 (0)701 17 18 34
olojs@hotmail.com
www.slowfood.sapmi.com

Slow Food Norrbotten
Marie-Anne Björn, ordf.
Mob. +46 (0)703 11 44 88
mabjorn@hotmail.com
2017-03-19